Wrocław – jak dobrze wybrać catering dietetyczny? Czy to się nam opłaca?

Wrocław – jak dobrze wybrać catering dietetyczny? Czy to się nam opłaca?

Catering dietetyczny, czyli dieta pudełkowa bez zbędnego myślenia

Każda dieta, jeśli chcemy ją stosować konsekwentnie, a tylko takie rozwiązanie przynieść może przecież zakładane w programie dietetycznym efekty, wymaga od nas uwagi, dyscypliny i wyrzeczeń. I zwykle tracimy motywację dietetyczną właśnie na etapie przygotowywania posiłków zgodnych z założeniami ilościowymi i jakościowymi diety oraz zasadami przestrzegania harmonogramu posiłków. W przypadku diety redukcyjnej bilans kaloryczny posiłków, a równocześnie dbałość o ich wartości odżywcze są kluczowe. W odpowiedzi na te trudności dnia codziennego, które rozbiły niejeden projekt dietetyczny, (bo któż z nas choć raz nie porzucił choć raz dobrej diety w natłoku codziennych obowiązków), powstała usługa cateringu dietetycznego. Firmy specjalizujące się w diecie pudełkowej oferują dziś wybór wielu rodzajów diet i przygotowują dla klientów posiłki z odpowiednią kalkulacją kalorii, bilansem tłuszczy, węglowodanów i białek. W zależności od rodzaju wykupionej usługi kurier przywozi do domu lub firmy gotowe posiłki i pozostaje nam już tylko niedojadanie pomiędzy nimi, aby efekty diety zaistniały. Jeśli więc dotąd przyczyną porażek dietetycznych był nasz brak czasu lub problemy z samodyscypliną, catering dietetyczny to dla nas dobra propozycja żywieniowa, która pozwala na świadomy wybór diety i nieco łatwiejsze organizacyjnie jej przestrzeganie na co dzień.

Catering dietetyczny? A ile to będzie kosztować? 

Ceny usług cateringu dietetycznego są oczywiście zróżnicowane. W Polsce wahają się one od 30 do 80 złotych stawki dziennej. Dolna granica ceny wymaga szczególnej uwagi i sprawdzenia jakości serwowanych nam posiłków, chyba że chodzi wyłącznie o obiad lub śniadanie, wówczas granica opłacalności usługi może nie być wątpliwa jakościowo. Górna granica dotyczy zwykle diet całodziennych, z trzema a nawet pięcioma posiłkami, posiłków specjalistycznych: uwzględniających wskazania medyczne lub wysoką kaloryczność regeneracyjną. Z prostej kalkulacji kosztów wynika więc, że catering dietetyczny to wydatek, który podnosi koszt naszej dziennej stawki żywieniowej, ale warto przy tym zadać sobie kilka pytań i zastanowić się nad innymi kwestiami, jak:

  • czy jeśli zrezygnujemy całkowicie z gotowania w domu, to nie zyskujemy wolnego czasu, który możemy dowolnie spożytkować?
  • czy traktując wybraną dietę naprawdę poważnie, jesteśmy w stanie sami rzetelnie zadbać o dobrą jakość produktów, właściwe przygotowanie posiłków i ich konsekwentny harmonogram dobowy?
  • czy kalkulacja uwzględniająca koszt dostawy posiłków pod wskazany adres nie oszczędza naszego czasu?

Te i szereg innych pytań oraz uczciwych odpowiedzi na nie stawiają w nieco bardziej przyjazność cen cateringu dietetycznego i nierzadko okazuje się, że jest on nawet tańszy niż okazjonalne zamawianie posiłków na telefon, które zdarza się często, zwłaszcza w sytuacjach przeciążenia obowiązkami, wypadów do barków i restauracji na mieści i innych form żywienia, które stosujemy interwencyjne. Z ołówkiem w ręku może okazać się, że pełna usługa cateringu dietetycznego oszczędzi nasze środki i zredukuje budżet, zapewniając przy tym konsekwencję w stosowaniu diety i zwalniając nas z myślenia o niej.

Na co szczególnie zwrócić uwagę wybierając dla siebie catering dietetyczny? 

Rynek firm cateringowych we Wrocławiu jest coraz bogatszy, bo Wrocław to miasto ludzi biznesu i ambicji, którzy chcą odżywiać się świadomie, ale nie mają ochoty na marnowanie czasu przy domowych garach. Wybierając konkretną ofertę cateringu dietetycznego, trzeba koniecznie sprawdzić kilka jej parametrów, a więc doczytać i ewentualnie dopytać o następujące kwestie merytoryczne proponowanego cateringu dietetycznego:

  • czy firma umożliwia okresowy lub incydentalny odbiór posiłku pod innym adresem niż ten podstawowy, wskazany przez nas w umowie? To ważne, bo istnieją już we Wrocławiu firmy, których catering dietetyczny dostępny jest także w innych miastach, co przyda się nam w delegacji, jeśli podróżujemy w ramach obowiązków służbowych.
  • czy firma sama przygotowuje posiłki, posiada własną kuchnię o dobrych standardach higienicznych i zatrudnia wykwalifikowaną kadrę kucharską? Nie warto kupować posiłków od pośredników, którzy nie mają kontroli nad standardami jakościowymi proponowanych w ofercie diet.
  • czy firma, której wybór rozważamy posiada swój katalog, strony internetowe i lokalizację stacjonarną możliwą do weryfikacji? Takie informacje świadczą o podstawowej uczciwości i rzetelności usługodawcy cateringu dietetycznego, podobnie zresztą, jak w przypadku każdego innego biznesu.
  • czy diety w przedstawionej nam ofercie cateringu dietetycznego są konsultowane z profesjonalnymi dietetykami i czy jest możliwość wskazania ich personaliów, jeśli chcielibyśmy uzyskać od nich indywidualną konsultację? Pamiętajmy o tym, że dieta to nie moda i stereotypy, a poważna dziedzina dbania o nasze zdrowie i całościową kondycję organizmu.
  • czy cena za usługę jest stała w ramach umowy, czy też może ulec zmianie w jej trakcie? Niestety nadal zdarza się, że celowo zaniżona cena obowiązuje na przykład tylko w pierwszym tygodniu umowy, następnie zaś ulega wzrostowi. Sprawdźmy te warunki współpracy i doczytujmy solidnie umowę, aby uniknąć nieporozumień i stresów w przyszłości.
  • czy firma może się pochwalić konkretnymi opiniami klientów, ale takimi, które coś mówią o ich prawdziwej tożsamości? Nie da się przecież ukryć, że opinie na forach lub niemożliwe do zidentyfikowania wpisy w mediach społecznościowych mogą być usługą marketingową. Jeśli firma działa solidnie, korzystają z jej cateringu dietetycznego także konkretni, żywi ludzi, do których możemy ewentualnie skierować swe pytania.

Jeśli odpowiedzi na powyższe pytania w odniesieniu do cateringu dietetycznego, który mamy zamiar kupić, okażą się dla nas zadowalające, uzyskamy w zasadzie pełną gwarancję sukcesu i pozostaje nam wypróbowanie oferty. Choć wydaje się to oczywiste, warto podpisać pierwszą umowę na miesiąc, żeby test jakości mógł być całkowity, a po miesiącu podjąć bardziej wiążące decyzje. Zdarza się bowiem, że wysoka jakość oferty cateringu dietetycznego ulega obniżeniu w związku ze zmianą kucharzy lub innych czynników organizacyjnych. Dobre firmy proponują zresztą zwykle pakiety miesięcznych cateringów dietetycznych, które – jeśli następnie ulegają przedłużeniu na kwartał a nawet rok – obejmowane są atrakcyjnymi bonusami i konkurencyjnymi cenami.

 

Catering dietetyczny we Wrocławiu – jest już w czym wybierać! 

Wrocławski rynek usług w dziedzinie cateringu dietetycznego jest już dojrzały w swej ofercie i wybierać można diety z różnorodnymi cechami produktowymi, w zależności od naszych potrzeb i upodobań żywieniowych. Oprócz standardowych diet redukcyjnych i glikemicznych, gwarantujących pełną kontrolę medyczną ilości i jakości produktów diabetykom, dostępne są oczywiście różnorodne diety redukcyjne, regeneracyjne, wegetariańskie i wegańskie. Można także wybrać opcje bez ryb, bez glutenu, bez nabiału lub skomponować swoją dietę indywidualnie, po konsultacji z profesjonalnym dietetykiem. Istnieje także możliwość rezygnacji z nieekologicznych opakowań plastikowych i używanie wymiennych menażek, które przekazujemy firmie dostarczającej nam catering dietetyczny. W zasadzie reguły usługi są możliwe do dowolnego skomponowania i negocjacji, także cenowe, jeżeli jedną dietą obejmujemy na przykład dwie osoby, którym posiłki dostarczane są równocześnie. Wybór pomiędzy ofertami dostępnego we Wrocławiu cateringu dietetycznego zależy od tego, co konkretnie chcemy jeść i jest zadowalający. Osoby, które zdecydowały się na taką formę odżywiania zwykle relacjonują, że nie wyobrażają sobie powrotu, zwłaszcza w tygodniu pracy, do zakupów, gotowania, a przede wszystkim myślenia o komponowaniu indywidualnej diety. Catering dietetyczny bowiem to świadome odżywianie bez wyrzeczeń i dodatkowych kłopotów z utrzymaniem diety na co dzień. Niezależnie od tego, czy zamierzamy się odchudzać, czy zależy nam po prostu na dobrej jakości regularnych posiłkach, bez nakładów czasowych i naszego zaangażowania w ich przygotowanie, catering dietetyczny zadowoli nawet wybrednych smakoszy, jeśli oczywiście właściwie dobierzemy dietę dla siebie, a posiłki zamówimy w dobrej firmie. Warto o to zadbać.

Dodaj komentarz