Jak zmienia się podejście do zdrowej diety?

Jak zmienia się podejście do zdrowej diety?

Coraz częściej zdarza się nam rezygnować z słodzonych, gazowanych napojów, a lokale, oferujące fast – food omijamy szerokim łukiem? Zależy nam, aby kupowane produkty spożywcze pochodziły ze sprawdzonych źródeł, były wolne od konserwantów, stabilizatorów, modyfikacji chemicznej? Wszystko, co do niedawna było atrakcyjne, dziś staje się powodem do wyrzutów sumienia… Czy wracając z pracy, wstąpisz po cheeseburgera? Może skusisz się na dwa? Możliwe, że skusisz się, jednak o wiele rzadziej, niż dotąd, a składając zamówienie, świadomie zrezygnujesz z co najmniej połowy, przesłodzonych lub przesolonych produktów.

Czy można odżywiać się zdrowo, nie rezygnując z drobnych przyjemności?

Jesteś osobą zapracowaną, posiadasz rodzinę z dziećmi i zwierzętami, a codzienny natłok obowiązków nie zwalnia Cię z dbałości o regularne posiłki najbliższych. Jako singiel z kolei, wiesz przecież, że gotowanie dla siebie po pierwsze nie sprawia tak dużej frajdy, a po drugie, zastanawiasz się, jak zareagują sąsiedzi, gdy w czasie ciszy nocnej rozpoczniesz gotowanie, smażenie, pieczenie i zmywanie? Gotowanie w domu jest dobrym sposobem na utrzymanie zbilansowanej, zdrowej diety (jeżeli mamy dostęp do produktów wysokiej jakości, pochodzących od sprawdzonych dostawców), jednak przyznajmy szczerze, gdyby pojawiła się możliwość zrezygnowania z codziennego robienia dużych zakupów oraz stania w kuchni, warto byłoby z niej skorzystać? Jedzenie na dowóz to nie tylko pizza. Przekonaj się, jakie możliwości kryją się za ofertą gastronomiczną z dowozem. Drobne przyjemności to nie tylko popularne fast – foody. Zamawiając pełnowartościowy posiłek oszczędzasz czas i energię, którą możesz poświęcić na spędzenie czasu z najbliższymi, relaks z książką lub uprawianie sportu.

Idź o krok dalej – catering dietetyczny

Modny nie tylko w kręgach celebrytów, sportowców, ale i zwykłych zjadaczy chleba catering dietetyczny coraz bardziej upowszechnia się wśród osób, które mają świadomość, iż codzienny pęd, pośpiech i stres nie muszą być powodem do ograniczania liczby i jakości posiłków. Dawniej, pracując długo, można było liczyć na własne kanapki (jeżeli zdążyłe/aś je przygotować). Często posiłki były pomijane, zwłaszcza przez osoby odchudzające się. Po powrocie do domu trzeba było więc nadrobić cały dzień, wchłaniając dużą ilość jedzenia na szybko, o niskiej wartości odżywczej, lecz za to dużej zawartości cukru i tłuszczów. Wzrost świadomości potrzeby zdrowego, regularnego żywienia wpłynął na rozwój możliwości zamawiania jedzenia z dowozem na zasadzie regularnego zamówienia. Catering dietetyczny to zespół specjalistów, tworzących zróżnicowane menu, odpowiadające potrzebom kalorycznym oraz preferencjom różnych grup społecznych. Czy wiesz, że zamawiając jedzenie z dowozem w firmie cateringowej, oferującej dietetyczne dania, skorzystasz z porady dietetyka? Na plus dla zdrowia! W zależności od zapotrzebowania kalorycznego, menu może zostać dostosowane do wieku, płci, stopnia aktywności fizycznej i umysłowej/ Dzieci, bo dla nich też znajdziemy oferty, standardowo potrzebują 1500 kcal dziennie, a dorośli od 1200 do nawet 2500 kcal. Gotując samodzielnie, nie jesteśmy w stanie codziennie pilnować liczb, zwłaszcza przygotowując posiłki na szybko.

Catering dietetyczny – zróżnicowane możliwości

W ofercie firm, oferujących catering dietetyczny znajdują się zestawy posiłków na każdy dzień tygodnia, dopasowane do zróżnicowanych preferencji klientów. Można skorzystać z maksymalnej możliwości, gwarantującej pięć posiłków w ciągu doby (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja) przez siedem dni w tygodniu. Jeżeli mamy inne wymagania, możemy zamówić obiady i drugie śniadania lub podwieczorki i kolacje. Sprawdzi się również zamówienie śniadań i drugich śniadań, pozwalające rano skupić się na przygotowaniu do wyjścia. Jedzenie z dowozem do domu lub firmy, jest najlepszym sposobem na zdrowe żywienie na co dzień. Zestawy są zróżnicowane, skomponowane przez dietetyka w formie pakietu klasycznego, sport, wegetariańskiego, lekkostrawnego, cukrzycowego, bezglutenowego lub bezlaktozowego. Posiłki są urozmaicone, a menu dostosowane do preferencji smakowych i potrzeb z organizmu. Nie tolerujesz laktozy? Co powiesz na przywiezione pod wskazany adres: krem z dyni, grillowana pierś z kurczaka z warzywami lub koktajl owocowy?

Dodaj komentarz